2016 Düğünlerde Yemek Yapma

4

İnsanlar ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kaldığında sürekli olarak para kazanmanın değişik yollarını aramaktadır. Bu arayışlar neticesinde de her geçen gün yeni iş fikirleri gündeme gelmektedir. Sermaye gerektirmeyen, risksiz ve piyasada ihtiyaç duyulan işleri yapmak öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bu işlerden bir tanesi de yemek yapma işidir.

Pek çok işyeri, restaurant ve cafelerde ev hanımları yemek yapma işini sürdürüyorlarsa da düğünlere yemek yapma işi biraz daha farklı bir iştir. Zira yapılacak yemekler 3-5 kişi için değil yüzlerce kişi için yapılmaktadır. Aslına bakarsanız bizim kültürümüzde aslında yıllardır var olan düğün yemeği geleneği günümüzde bir parça boyut değiştirmiş durumdadır. Eskiden konu komşu toplanıp imece usulü yapılan yemekler artık profesyonellerin lezzetli ellerine bırakılmaktadır. Pilav, et, sarma gibi çok çeşitli yemekler talep edilmekle beraber aslında ev hanımlarının evlerinde yaptıkları yemekleri daha büyük ölçülerle yapmaktan daha fazlası değildir.

Pide, lahmacun ve kebap için şüphesiz ustalık şarttır ancak ev yemekleri dendiği zaman pek çok yemeği ev hanımlarının zorlanmadan rahatlıkla yapabileceği de su götürmez bir gerçektir. Siz de yemek yapmayı biliyor ve yaptığınız yemeklere güveniyorsanız düğünlerde yemek yapma iş fikrine sıcak bakabilirsiniz. Hem en iyi bildiğiniz işi yapar hem de bu işten hatırı sayılır paralar kazanırsınız. Üstelik bu işi yapabilmek için çok büyük bütçeli yatırımlar yapıp risk almanız da gerekmez. Düğün sahibi ile yapacağınız görüşme neticesinde kaç kişi için ne kadar yemek yapılacağı ve yapılan işten ne kadar ücret alınacağı, malzemelerin kime ait olacağı konularını iyice konuşup netleştirerek işe başlarsınız. Yaptığınız yemeklerin lezzet ve kalitesini gören davetliler sizin için en büyük reklam aracı olacaktır. Başarılı ve titiz işlerinizden dolayı düğünlerin aranan aşçısı pozisyonuna gelebilir ve giderek işinizi büyütebilirsiniz.  Zamanla malzemelerinizde ve yemeklerinizde standardizasyonu da sağlayarak her zaman aynı kaliteyi yakalama imkanı da bulursunuz.

Profesyonelleştikçe işiniz hızla büyür ve büyüdükçe, çoğaldıkça kazancınız da aynı oranda artar. Bu işin ilk aşaması karar verip adım atabilmektir. Cesaretinizi toplayıp birkaç işe gittikten sonra ilk acemiliğinizi atarsınız ve bu işin nasıl yapılması gerektiğini, tam olarak nasıl kazanç sağlayabileceğinizi görerek deneyim kazanırsınız ve sonraki işlerinizde bu deneyimlerinizi kullanabilirsiniz. Düğünlerde yemek yapma işi son günlerde oldukça rağbet gören ve güzel para kazandıran bir iştir. Siz de mutfak işlerine ve yemek yapmaya meraklı biri iseniz mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Herkese kazançlı ve lezzetli günler dileriz.

Yorum olarak iletişime geçebilirsiniz

 

Paylaş.

4 yorum

  1. böylesini daha önce hiç canlı olarak görmemiştim 1 sefer etkinlikte bulunmuş oldum lakin harika bir koku sarıyor etrafı gerçekten istanbul bayanları bu konuda çok güzel yemek yapıyorlar mahalledeki tüm bayanlar hatta genç kızlar bile buradaydı.

Bir Cevap Bırak