2016 Evde Örgü Bileklik Örme İş Fikri

0

Hepimizin ekmek parası için mücadele verdiği günümüz dünyasında iş alanları öylesine çeşitlendi ki… Her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen ekonomi dünyasındaki iş alanlarını günü gününe takip edebilmek neredeyse imkansız hale geldi. İnsanların günlük hayatta kullanabildikleri, yaşam alanlarında bulunan her türlü obje başlı başına bir iş alanını temsil ediyor aslında. En basitinden kadınların kullandıkları aksuarların tamamının fabrikalarda makineler tarafından üretildiğini mi düşünüyorsunuz? İşte bu konuda yanılıyorsunuz. Çünkü günlük hayatta karşılaştığımız pek çok obje kişiler tarafından el emeği olarak üretiliyor.

Aksesuarlarda el emeği göz nuru ürünlerin en başında geliyor. Aslında bu son derece olumlu bir durum çünkü günümüz dünyasında bir ailede sadece aile reisinin çalışması artık yeterli gelmiyor. Artan refah seviyesi, değişen ve çeşitlenen ihtiyaçlar, ürün çeşitliliği, artan üretim miktarı yüksek tüketim oranlarını da beraberinde getiriyor. Artık daha refah yaşamak için her ailede bir kişinin çalışması yetmediğinden diğer aile fertleri de aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışıyorlar. Evin hanımı, evin ufak tefek masraflarını ve mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor, çocuklar eğitim masraflarını, ekstra ihtiyaçlarını kendileri karşılamaya ve ailelerine yük olmamaya çalışıyorlar.

Peki bunu nasıl yapıyorlar? Tabi ki ek iş yaparak. Zaten yapılabilecek o kadar çok ve çeşitli ek iş var ki. Hemen hemen herkesin yapabileceği, fazlaca bilgi ve beceri gerektirmeyen, her keseye ve her kesime uygun olan ve evde ya da ofis dışı bir yerde zaman ve mekan sınırlaması olmadan yapılabilecek onca ek iş arasından birini seçmek hiç te zor değil. Peki ek iş yapmanın hiç mi zorlukları yok? Tabi ki var. En önemli sorun; evde hangi ek işin yapılacağı ve evlere ek iş veren firmalara ulaşabilmek. Kendi yetenekleriniz ölçüsünde de evde bir şeyler üretebilirsiniz fakat bu ürünleri nereye ve nasıl satacağınızı önceden belirlemiş olmanız gerekir. Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz ve evde ek iş olarak yapılabilecek iş deri bileklik örme işidir. Aslında deri bileklik diyerek iş fikrini sınırlandırmak çok anlamlı değil. Normal ip veya çeşitli materyaller ile de bileklik yapılabilir. Yapmanız gereken ilk iş, biraz deri, değişik kumaş ve ipler, pul, boncuk ve taş gibi materyaller almak ve daha sonra internette yer alan tarifli bileklik yapım video ve resimlerini dikkatle incelemektir. İlk zamanlarda eliniz alışıncaya kadar biraz zorluk çekebilirsiniz.

Ama pratik kazandığınızda hem son derece özgün modeller ortaya koymanız hem de seri bir şekilde üretim yapmanız kaçınılmaz olacaktır. Kendinizi geliştirmek için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Ama zamanla hem hayal gücünüz hem de el pratiğiniz gelişecek ve ortaya harika ürünler çıkacaktır. Bu tarz bilekli ve benzeri süs eşyalarını ve aksesuarları satabilmeniz için en uygun olan yerler turistlerin en çok ziyaret ettiği tatil yerleridir. Buralarda hediyelik eşya ve süs eşyası tezgahları açarak yerli ve yabancı turistlere kendi yaptığınız bileklikleri satarak ciddi bir gelir elde etmeniz mümkündür. Eğer yaşadığınız yerde tezgah açabileceğiniz bu tarz turistik yerler yoksa bijuteri ürünleri satan yerlere ürünlerinizin tanıtımının yapılıp satılabilmesi için emanet bırakabilir ya da el emeği göz nuru eşyalarınızı kesin olarak satabileceğiniz, pek çok insana ulaşarak reklamını yapabileceğiniz en güvenilir kanal olan internet ağını kullanarak satışa yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

Dilerseniz evde özel tasarım şeklinde ürettiğiniz bilekliklerinizin tanıtım ve satışı için bir site açabilir, bir blog kurabilir veya el işlerinin satıldığı, sadece bu amaçla açılmış olan sitelerde ürününüzü tanıtabilirsiniz. Ayrıca Gittigidiyor, Sanal Pazar ve buna benzer internet sitelerinde ürününüzü tanıtma fırsatı bulabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bulunduğunuz şehirde veya komşu il ve ilçelerde çeşitli etkinlikler kapsamında açılan kermes ve pazarlarda da ürettiğiniz özel tasarım bilekliklerinizi satışa sunabilirsiniz. İlk zamanlarda özel tasarım bileklikleriniz konusunda biraz pratik kazanıp işleri büyüttüğünüzde kişiye özel bileklik üretimi için kolları sıvayıp daha da özel çalışmalar yaparak işleri büyütmeniz mümkündür. Aslında ne kadar çok para kazanacağınız biraz da sizin hayal gücünüzle alakalı. Ayrıca el emeği göz nuru ürünlerinizin reklamını yapıp satışa sunabilmeniz için sitemizi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey; aşağıda bulunan yorum bölümünde yaptığınız özel çalışmalardan detaylı bir şekilde bahsetmek ve müşterilerin size ulaşabilmeleri için açık iletişim bilgilerinizi vermek. Hepinize hayırlı işler ve bol kazançlar dileriz.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak