2016 Evde Pasta Yapıp Satma Fikri

1

Ev hanımlarının en büyük uğraşları arasındadır mutfak faaliyetleri. Her gün yaptıkları çeşitli yemekler yanında pasta börekler ile de beş yıldızlı otel aşçılarına taş çıkarırlar çoğu zaman. Günümüzde yeni iş fikirleri ortaya çıkarken ev hanımları da mutfak becerilerini değerlendirerek yeni iş olanakları yaratmaya başlamıştır. En iyi yaptıkları işlerden biri olan pasta yapma işi için kimileri kurslara giderek kendini geliştirmiş kimileri de ev ortamında tecrübesini arttırmak yolunu seçmiştir. Bu tecrübeyi paraya dönüştürmek için hareke geçerek evde yaptıkları pastaları satıp para kazanma imkanı yaratmışlardır. Siz de evde pasta yaparak kazanç elde edebilir, aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Ev yapımı ürünlerin çok tercih edildiği şu günlerde düğün organizasyonları, kafeler, restaurantlar için bu ürünleri yaparak para kazanma şansınız bulunmaktadır. Evinize alacağınız pastacılıkta kullanılan birkaç özel malzeme sizin sermayeniz olacaktır. Şehrinizde pasta malzemesi satan pek çok yer bulunabileceği gibi bu konuda hizmet veren internet siteleri de mevcuttur. Çok yüksek yatırımlar gerektirmeyen bu iş için sipariş usulü çalışmanız gerekecektir. Kaç kişilik yapacağınız ve ne zamana yetiştireceğiniz konularını siparişi aldığınız kişi ile görüşerek malzeme maliyeti çıkarıp fiyatlandırma da yapabilirsiniz. Bu işte önemli olan çevrenizin sizi tanımasını sağlamak ve en iyi yaptığınız ürünle işe başlamaktır. Evde pasta işi yaptığınızı bilmeleri için hem çevrenize hem de yakınınızdaki kafe ve restaurantlara bilgi verebilirsiniz.

Böylelikle evlerde gün yapan, misafir ağırlayan hanımlardan sipariş alabileceğiniz gibi çeşitli işletmelerden de sipariş alarak işinizi büyütebilirsiniz. Yaptığınız ürünlerin malzeme kalitesi yüksek, tadı yerinde ve hijyenik koşullarda yapılmış olması siparişlerinizin sürekli olmasını da sağlayacaktır. Hem keyif alıp hem de para kazanacağınız böyle bir iş fikri ile ileride butik pastane açarak daha geniş kitlelere ürünlerinizi pazarlama imkanı bulabilirsiniz. Ürünlerinizi de çeşitlendirerek farklı damak tatlarına hitap ederek müşteri profilinizi de genişletebilirsiniz. Karar verip yola çıktıktan sonra verdiğiniz emeğin karşılığını alacağınız ve yılların birikimini değerlendirme şansı bulacağınız muhakkaktır. Siz isteyin yeter.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Ben yurtdışında yaşıyorum. Burada özellikle facebook sayfasından tanıtım yaparak. Daha doğrusu yaptıkları pastaları facebook sayfalarına ekleyerek müşteri çeken çok ev hanımı var. Daha ucuza geldiği için tercih ediliyor.

Bir Cevap Bırak