2016 Evden Sosyal Medya Danışmanlığı Yapma

0

Sosyal medyanın ne kadar büyük bir güç olduğunu ve bu gücü kullanmanın günümüzde olmazsa olmazlar arasında yer aldığını ifade etmek hiç kimseyi şaşırtmaz. Zaten sosyal medyanın yaygın olarak kullanılması yeni bir şey değil. Ama yine de ülkemizde ticari amaçlı olarak kullanılması ve bu yolla geniş kitlelere ulaşmak, özellikle tasarlanan ürün veya hizmetin hitap ettiği hedef kitleye ulaşma amacı güdülerek profesyonel olarak kullanılması son yıllarda daha sık rastlanan bir olay haline gelmiştir. Hatta günümüzde sosyal medya danışmanlığı veya başka bir deyişle sosyal ağ danışmanlığı bir meslek kolu haline gelmiştir. Hem de home office ve freelance şeklinde çalışılabilecek bir iş kolu olarak gelişmiştir. Home Office şeklinde evden sosyal medya danışmanlığı işi yapmak için nelere ihtiyacımız varmış bir göz atalım?

–         İyi bir internet kullanıcısı olmalısınız.

–         Temel bilgisayar kullanımı konusunda yeterli olmalısınız. En azından Microsoft Office programlarını yani Word, excel, power point biliyor olmanız gerekir.

–         Bilgisayar ve ofis araç gereçlerini kullanabiliyor olmalısınız.

–         Sosyal medya ve sosyal ağ paylaşımlarından hoşlanıyor ve meslek olarak yapmanız gerekse de keyif alarak yapabiliyor olmalısınız.

İnternet ve bilgisayar kullanımı konusunda temel bilgilere sahip olan ve sosyal medya ile yakından ilgilenen, home Office çalışmak isteyen, genel kültür bilgisine güvenen ve sosyal ağlarda zaman geçirmekten hoşlanan kişilerin yapabileceği sosyal medya danışmanlığı işinin ücreti de gayet tatmin edicidir. Sosyal medya danışmanlığı yapmak için öncelikle bu hizmete ihtiyacı olan bir firma ya da kurum bulmanız, daha sonra da kendinizi bu alanda geliştirmeniz gerekir.

Henüz çok yaygın olmayan ama günümüz dünyasında en çok gelecek vaat eden meslek dallarından biri olan sosyal medya danışmanlığı işi yapmak için ücretsiz olarak üye olmadan bu yazının altına yorum yapabilir, iletişim bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Türkiye’ nin tüm illerinden yorumlarınızı bekliyoruz.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak