2016 Ön Muhasebe İş İlanları

0

İlana geçmeden önce ön muhasebenin ne olduğuna geçelim, ön muhasebe çalışılan şirketin stok giriş ve çıkışlarını, cari işlemlerini, banka ve evraklarını takip eden bir yapıdır. Ön muhasebe de fatura işlemleri, cari takip, stok takibi, kasanın takibi, banka hesap takibi ve bunların raporlanması ayrıca deponun takibi, personellerin takibi, satışların takibi, kur takibi ve sipariş hareketleri işlemleri yapılır.

Ön muhasebede kısacası genel olarak takip işlemleri yapılır Bu takip işlemlerini açacak olursak satıcıdan alınan mallar, satılan mallar, ödemeler, gelir ve giderler şeklinde olmaktadır. Bu takiplere firmalara göre değişerek bazı yazılımlar ile yapılmaktadır. İşe girmek istediğiniz firma sizden bu programları kullanabilmenizi isteyebilir. Anlaşmanıza göre size firma içerisinde belli bir süre eğitim verebilir veya bu programı bilmeniz şartı ile işe alabilir. Bu programlarda yapılan işlemler genel olarak, fatura düzenleme, faturaların tarih kayıtları, stok hareketleri ve kayıtları ve diğer cari işlemleridir.

Kredi Kartı Kara Listesi Bilinmesi Gerekenler

Ön muhasebe elemanları, kamu veya özel sektörlerde çalışabilir tüm muhasebe işlemlerini elektronik alana kaydetme görevinden sorumludur.  Genel olarak üzerine zimmetli olan malzemeler, faturalar, bilgisayar, telefon, fax cihazı ve belirli temel büro malzemeleri dir. İş bulma olanakları çok geniştir, serbest muhasebe bürolarında, işletmelerde, yatırım kurumlarında, kamu veya bankalarda iş bulabilirler. Meslekte ilerleyebilmek için ÖSYM puanı ile alınan okullarda okumaları gereklidir.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak