Biyogaz İle Hibe Almak

0

Biogaz tesislerinde elektrik üretimi yaparak, farklı bir işe yönelebilirsiniz. Ülkemizde hayvan gübrelerini çok az kişi değerlendirmekte ve bu gübrelerden nasıl faydalanacağını bilmemektedir. Köylerde, kasabalarda ve hayvan çiftliklerinde gübreler çoğunlukla, tezek ve yakacak olarak kullanılmaktadır. Bu  durum gübrelerden çok az yararlanmamıza neden olmuştur. Bu yüzden devlet, gübrelerden biogaz tesisi kurulması için, projeye destek amaçlı hibe ve kredi kullanımını teşvik amaçlı vermektedir.

Hayvan gübrelerinden hibe almak ve kredi almak istiyorsanız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı küçük ölçekli işletmelere bu proje hakkında gerekli bilgi ve açıklamaları yapmaktadır. Bu projeyi gerçekleştirmek için, önce hayvan gübrelerine sahip ve bu bakanlığın belirttiği niteliklere sahip olunması gereklidir. Eğer bu niteliklere uyuyor iseniz, bakanlığa yada il çevre ve şehircilik müdürlüklerine ön başvurunuzu yaparak müracaatınızı yapmış olursunuz.

Biogaz tesisleri kururak, devletten 1 milyon hibe almanız oldukça kolay ve mümkündür. Sizlerde bu iş için ön hazırlıklar yapabilir ve bu işe atılabilirsiniz. Çok büyük kazançlar sağlayarak, hem ülke ekonomisine hem de yenilebilir enerji kaynaklarımızı kullanmamızı sağlamış olacaksınız.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak