Ek İş Arıyorum

1

İşsizlik oranları her geçen gün yükselirken iş arama süreçleri de git gide uzun ve yorucu bir hal alıyor. Tabi bir de işe yerleşme süreci var ki artık çok zorlaştı. Ancak doğru şekilde bir yol izlerseniz ve kendinizi iyi tanırsanız iş fırsatları yaratabildiğiniz gibi bazı iş fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. İş arıyorum bayanım gibi cümleleri son dönemde çok görür olduk. Bayanlar için iş imkanları ve iş olanakları son derece arttı. Öncelikle böyle bir konuda çalışmak istediğiniz sektörü seçmeli ve o ilanlara yoğunlaşmalısınız.

İşe Girme Sürecinde Yardımcı Eller

Artık devlet tabanlı kurslar ciddi ilgi görmeye başladı. Bunun başında da işkur kursları yer alıyor. İşkur iş fırsatları yaratmada çok başarılı öyle ki kursun tipine göre işe yerleştirmeli kursları dahi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ben kendim halledeceğim diyenler için seri ilanları ile iş bulmak da bir seçenektir. Seri ilanlar hala çok ilgi görüyor ve birçok firma ilk olarak en çok okunan gazetelere ilan veriyor. Bu sebeple iş arama sürecinde seri ilanlar ciddi bir kaynak diyebiliriz.

İş Arama Sürecinde İnteraktif Ortamın Önemi

Öncelikle iş arama kanalınız ne olursa olsun güncel bir CV’niz olmalı ve onu düzenli güncellemelisiniz. Günümüzde çok başarılı kariyer ve iş ilanları siteleri bulunmaktadır. İş arayanlar için önerim en büyük ve en popülerlerinde profilinizin olması avantajınıza olabilir. Orada sadece sizin başvurduklarınız değil işverenler tarafından da inceleme sonucunda ulaşılma durumu vardır. İş bulma siteleri işverenler ile adayları bir araya getirmede iyi bir aracı rolüne bürünebilirler. Ayrıca birçok konuda ve gelişmeden haberiniz olur. Farklı ilanları inceleyebilir, profilinizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

Bir Cevap Bırak