Evde Bohça İşi

0

Kadınların vazgeçilemez alışkanlıklarından olan bohça, özellikle evlilik hazırlığı yapan çiftler tarafından rağbet görmektedir. Talebin fazla olduğu yerlerde ise firmalar, üretime destek olmak için evde bu işi yapabilecek kişilerden yardım istemektedir. İşte bohça yaparak para kazanma bu şekilde ortaya çıkmış bir iş koludur. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ek işlerden biridir vebohça yaparak önemli oranda para kazanmak mümkün olmaktadır.

Bohça yaparak para kazanma nasıl olur?

Bohça işi yaparak para kazanmak giderek yaygınlaşan bir iş kolu olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle yaz aylarına gelindiğinde düğün organizasyonları artış gösterir ve doğal olarak her evlenecek kızın bir bohçası olması gerekir. Her kız kendi düğününün özel olmasını ister ve bu nedenle düğün içerisinde ne varsa baştan aşağı farklı olmasını arzular. İşte bohçalar da bu esnada karşımıza çıkan özel objelerdir. Evde bohça işi yapan kadınlar ürettikleri farklı tasarımlardaki bohçalar ile kızların beğenilerini kazanmaya çalışmaktadır.

 

Evde bohça işinde birbirinden farklı modeller görmek mümkündür. Her kadın kendi zevkine göre bohça tasarımı yani dikimi yapar ve evlenecek kızların ilgisini çekmeye çalışır. Dikilen bohçalar düğün organizasyon için eşya ve aksesuar satışı yapan mağazalarda görücüye sunulur. Burada bohça dikimi yağan kişinin yapması gereken ise bu tür mağazalar ile iletişime geçmek ve diktiği bohçaları bu mağazalara satmaktır. Bunun yanında satmaktan ziyade bohçaların mağazada sergilenmesi ve satılan her bohçadan mağazaya pay verilmesi bile dikilen bohçaları tüketiciye ulaştırarak para kazanma açısından önemlidir

Paylaş.

Bir Cevap Bırak