Evde Dolma Sarma İşi

0

Eğer sizin de eliniz lezzetliyse ve yaptıklarınız tadından yenmiyorsa, yemek yapma işlerinden biri olan evde dolma sarıp satma işi tam size göre demektir. Bu iş bünyesinde yapmanız gereken iş aldığınız firma tarafından belirlenen oranda sarma sarmak ve istenen zamanda teslim etmek olmaktadır. Firma ile yapacağınız anlaşma ister dolma başına isterseniz de kilo başına olabilir. Bu durum tamamen siz ve firma arasından kararlaştırılan şartlara bağlıdır. Şimdi evde dolma sarıp satma işinin detaylarına daha yakından bakalım.

Evde dolma sarıp satma işi nasıl yapılır?

Evde dolma sarıp satmak istiyorsanız, öncelikle dolmanın nasıl yapıldığını bilmeli ve buna göre işe koyulmalısınız. Dolma sarmak için öncelikle yapılması gereken pancarla mı yoksa üzüm yaprağıyla mı yapılacağına karar verilmesidir. Karar verme işleminde sonra dolmanın içi hazırlanır ve sıra sarma işlemine geçilir. Herkesin yakından bildiği gibi gelişen teknoloji dolma sarma makinelerinin sektörde yer almasını sağlamıştır. Bu nedenle evde dolma sarma işleminde isterseniz dolmaları bizzat elinizle sarabilir ya da dolma sarma makinesi ile daha hızlı bir şekilde dolmaları sarabilirsiniz.

Sardığınız dolmaları ise satmak için fazla uzaklara gitmenize gerek yoktur. Hemen en yakınınızda bulunan kahvaltıcılardan birine uğrayın ve gerekli görüşmeler yaparak dolmalarınızı kendisine satabileceğinizi hatta isterse her gün belirli oranlarda kendisine dolma sarıp getirebileceğinizi belirtin. Bu şekilde dolmalarınızı satabilir ve önemli ölçüde kazanç elde edebilirsiniz.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak