Evde Terzilik İşi

0

Dikiş nakış işi bilen her kadının evde yapabileceği işlerden biri olan terzilik, kadınlara evde iş olanağı sağlamaktadır. Evde terzilik yapma öncelikle kadınlar tarafından tercih edilen işlerden olmaktadır. Ancak erkekler de bu işi yapabilmekte ve kendileri için ek kazanç sağlayabilmektedir.  Evde terzilik işi yapmak için genelde terzilerin ellerinde bulundurduğu fazla işler ön plana çıkmaktadır. Terziler, özellikle işlerinin yoğun olduğu dönemlerinde İstanbul, Ankara gibi illerde evlerinde belirli işleri yapabilecek kişiler aramakta ve bu işleri onlara vermektedir. Farklı fiyat ölçüleri ile verilen işler başta kadınlar olmak üzere ciddi oranlarda ek kazanç sağlamaktadır.

Diğer yandan yıllardır terzilik yapmış ve daha sonra emekli olarak işlerine evde devam etmiş kişiler de sektörde insanlara hizmet etmeye devam etmektedir. Bu kişiler başta yakınları olmak üzere dikiş nakış işlerine terzilik konusunda yardımcı olmaya devam etmektedir. Hatta yakınları aracılığı ile tanımadıkları kişilerin de işlerini yaptıklarını söylemek mümkündür. Ancak İstanbul veya Ankara gibi birçok ilde evde terzilik işi yaparak para kazanmak için profesyonel anlamda terzi olmaya gerek yoktur. Bu mesleğe dair birtakım işleri yapabilen pek çok kişi evlerinde ek iş olarak basit işleri yapabilmekte ve para kazanabilmektedir. Bu basit işler seri ve hızlı bir şekilde yapıldıklarında yüksek oranda kazanç sağlayabilmekte ve istenen şekilde para kazanmanın yolunu açabilmektedir. Yakınlarınızdaki giyim mağazalarından kısaltma, daraltma, paça kıvırma gibi tadilat işleri de alabilmektesiniz. İşleriniz çoğalınca evde çalışmayarak küçük de olsa bir dükkan açıla bilinmektedir. İster evde isterseniz de dükkanda kişiye özel yapılan işlemler, dikme, kesme, daraltma gibi işlemler iyi para kazandırmaktadır.

Siz de evde terziliğe dair çeşitli konularda bilgi sahibiyseniz ve bazı işler yapabiliyorsanız, sahip olduğunuz bilgi ve becerileri evde ön plana çıkararak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak