Evden e-ticaret yapma

0

E-Ticaret Yapma – İnternet Üzerinden Ürün Satarak Para Kazanma
Ticaretin giderek internet üzerinde yaygın hale geldiği zamanımızda e-ticaret siteleri sayısı giderek artmakta ve ciroları da aynı şekilde büyümektedir. Sadece 2013 yılı itibariyle internet e-ticaret sektöründe 35 milyar tl’lik bir ciro elde edilmiştir. Bu rakam bile internetten para kazanma yolları arasında eticaretin bir ek iş olmaktan çıkarak bir çok firma ya da kişi için asıl sektör haline geldiğini gösteriyor.
Ekisilanlari.com olarak sizlere e-ticaret yapmanın ve internetten kendi ürettiğiniz ürünleri nasıl satabileceğinizi anlatacağız.

E-ticaret farklı şekillerde yapılabilir:
-Bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Bu sitede her türlü ürünün satışını yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için belirli bir sermayeye gerek olduğunu unutmamak gerek. Hem sitenin tasarım ve kodlaması için belirli bir para gerekir hem de bu sitenin google optimizasyon ve reklam çalışmaları için bir sermaye olması şarttır. Önemli olan bir eticaret sitesi kurmak değil buraya insanların girmesi ve ürün almasıdır.
-Ürünleri insanlara ulaştırabilmenin bir yolu da ilan siteleri gibi siteleri kullanarak müşterilere ulaşmaktır. Bu konuda sahibinden.com ve gittigidiyor.com gibi markalaşmış siteler faydalı olabilir. Bu sitelerde de birden fazla ürün listelemek ve mağaza açmak için de belirli bir kira ödemesi yapmak gerekir. Bu şekilde, ev yapımı ve el emeği ürünlerin tanıtımını ve satışını yapabileceğiniz hepsielemegi.com sitesi hem tamamen ücretsiz olması hem de kendi mağazanızı siteadınız.hepsielemegi.com şeklinde açabilecek olmanızdan dolayı öne çıkıyor. Siz de ürünlerinizi ücretsiz listeleyip kendi mağazanızı açabilirsiniz.

Daha sonra Facebook para kazanma konusunda da bahsedeceğimiz gibi sosyal medya araçlarını kullanarak da e-ticaret yapabilirsiniz. Zaten bir e-ticaret sitesini tüm sosyal medya araçları ile desteklemek çok önemlidir.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak