İş Kredisi Nasıl Alınır 2016

0

Yeni bir iş yeri kurmak yada var olan bir iş yerini genişletmek için eğer belli bir birikiminizin yoksa sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

İş yeri açmak yada var olan iş yerinizi genişletmek için öncelikle BANKA KREDİSİ kullanabilirsiniz. Ancak burada bankalar iş yerinizin geçmişine yani KOBİ ticari geçmişine bakmaktadır. Bugüne kadar nasıl çalıştığı bankalardan alınmış olan kredilerin ne şekilde  ödediğini, gecikme yapılıp yapılmadığına bakmaktadır.

Bankalar geri ödemeleri performansına göre iş yeri açmak yada iş yerini genişletmek için kredi kullanmak isteyen şahısların geçmişte kullanmış olduğu kredi borçlarını dikkate alarak kredi kullandırmaktadır. Ancak kişinin daha önceden bir iş kredisi bulunmuyorsa kişisel kredilerini ödeme durumunu dikkate alır.

Ayrıca banka krediyi kullandırmak için yapacakları iş yeri ile ilgili projeyi bankayla paylaşmasını ister. Ayrıca kredi kullanacak olan firmaların ticari sicil gazeteleri , nüfus cüzdanı gibi belgelerini ibraz etmeleri zorunludur.

Kredi kullanan iş yeri firması kredilerini iş yerinin çalışmasının kötüye gitmesi durumunda bankaya durumu izah etmesi durumunda banka tarafından kredileri yeniden yapılandırılarak ödeme şartları düzenlenebilir.

Ayrıca işini büyütmek isteyen iş yeri bundan önce yapmış olduğu iş yerlerindeki gelirini ve bu gelirlerden elde edilen konut, taşıt gibi demirbaşları bankaya teminat olarak göstermesi gerekmektedir.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak