Kumaşlardan Duvar Süsleri Yaparak Para Kazanmak 2016

0

Günlük hayatta yoğun olarak kullandığımız ve sentetik boya ile renk verildiği için rengarenk ve cıvıl cıvıl bir tekstil malzemesi olarak karşımıza çıkan kumaş ve keçeler en eski tarihlere kadar biz Türklerin hayatında önemli bir yer tutmuştur. Günümüzde her yöreye özgü desen, renk ve motiflerle de kullanılabilen kumaş ve keçeler, seccade, köşe yastık, telefon aksesuarları, çeşitli oda süsleri, takı ve aksesuar, kapı süsleri, duvar süsleri gibi hemen hemen hayatımızdaki her alanda kullanılabilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber doğal ve el emeği olan eşyalar daha çok tercih edildiği için kumaş sanatı da denilen, kumaştan eşyalar yapıp satma işleri de yüksek karlar elde edebileceğiniz bir iş sahası oluşturmuştur.

Kumaş, kolay dikilebilir ve şekillenebilir bir malzeme olduğu için bu alanda farklı farklı pek çok süs ve kullanım eşyası yapımında kullanılabilir. Örneğin evde yapabileceğiniz kokulu bir bileşimi desenli bir kumaşın içine koyarak kokulu bir otomobil süsü hazırlayabilir, kazaklara veya hırkalara işleyebileceğiniz kumaş süslerle özgün ve farklı tasarımların lideri olabilirsiniz. Kumaş ve boncukları biraraya getirerek kapı süsleri yapabileceğiniz gibi bebek ve çocuk odaları için çeşitli duvar süsleri de tasarlayabilirsiniz.

Kumaştan yapılmış ürünler fonksiyonel olarak da kullanılabildiği gibi süs eşyası olarak da kullanılabilir. Kumaş ve boncuklardan kapı süsleri, telefon aksesuarları gibi nesneler tasarlayıp el işleri yapıp para kazanabilirsiniz. Bu işten ne kadar kazanabileceğiniz de tamamen yaratıcılığınıza ve pazarlama yeteneğinize kalmış bir şey. Bu iş el becerisi istediği için hamaratlığınıza ve daha önce görülmemiş ürünler tasarlayacak olan hayal gücünüze güveniyorsanız bu sizin için zevkli ve karlı bir iş olanağı olabilir.

Bu işe başlamaya karar verdiyseniz öncelikle kumaştan eşya yapan veya birkaç özgün fikri olan sitelere göz atmalısınız. Bu hayal gücünüzü ne ölçüde geliştirebileceğiniz ve bu işi nasıl yapacağınızla ilgili birkaç fikir verir sizlere. Yapacağınız ürünlerin kalıpları pek farklı olmayacağından kalıpları bu sitelerden temin edebilirsiniz ama kopyala yapıştır yaparak ürünlerin aynısını yapmak ve sıradan ürünler ortaya koymak size ne para kazandıracaktır ne de zevk verecektir. Buradaki asıl yapmanız gereken iş ürünlere kendi özgünlüğünüzü katmak ve bunları sergilemektir.

Kumaştan aksesuar ve ev süsleri yapma işi yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayan zevkli bir uğraştır. Yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü gibi özel konseptlere göre farklı farklı bir sürü malzemeyi bir arada kullanabilir, bir sürü farklı süs eşyası veya aksesuar ortaya çıkarabilirsiniz.

Kumaştan süs eşyası yapım işini toplu üretime ulaştırmak veya ürünlerinizin geniş bir alana etki etmesini istiyorsanız bu alanda yapabileceğiniz pazarlama tekniklerini kullanmanızda fayda var. El işleri yapan ve satan yerel dükkanlarla anlaşabildiğiniz gibi kendi blogunuzu veya websitenizi kurabilir, yapım tekniklerinizi ve yaptığınız ürünleri oradan paylaşabilirsiniz ayrıca siteniz üzerinden online satış yapabilir, müşterilerinize kampanya veya toplu indirim olanağı sağlayabilirsiniz. Yeterki isteyin. Bol kazançlar ve mutlu günler dileriz.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak