Merkez Bankası Personel Alımı İlanı 2016

1

Merkez Bankası Türkiye’de saygın ve en önemli kuruluşların başlarında yer almaktadır. Merkez Bankası olarak 2016 senesinde eleman alımlarını arttırmış bulunmaktadır. En son ne zaman başvuru yapılacak olursa, bu tarih 1 Şubat 2016 zamanındaydı. Sizlerde merkez bankasında çalışmak istiyorsanız yazımızın devamından Merkez Bankası eleman alımı hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Türkiye Merkez Bankası personel alımı genel olarak büro elemanı alımı üzerine gerçekleşecek. Alınacak personelin sözleşmeli personel olacağı banka müdürlüğü tarafından açıklanmıştır. Merkez bankası personel alımı bazı şartlara dayanmaktadır. Yazımızın devamından adaylarda aranacak olan özellikle hakkında bilgi edinebilirsiniz.

• Ön lisans programlarının; Bankacılık, Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Hizmetleri, Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, Halkla İlişkiler, İnsan Kaynaklan, İşletme, Lojistik, Maliye, Gümrük İşletme, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe, Sosyal Bilimler bölümlerinden mezun olmak.

• Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak.

Merkez banksı eleman alımlarında KPSS puan şartı aranmaktadır. Adaylar arasında KPSS puanlarına göre sıralama yapılır ve puanı yüksek olan adaylar görüşmeye çağırılır.

Merkez bankası personel alımı hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için tcmb.gov.tr bağlantısını periyodik olarak takip etmenizi tavsiye ederiz. Merkez Bankası personel maaşları özel kurumlara göre bir hayli yüksektir.

Merkez Bankası Personel Alımı, Merkez Bankası Eleman Alımı 2016 , Merkez Bankası İş Alımı, Tcmb Personel Alımı 2016 ve Merkez Bankası Personel Maaşları hakkında öğrenmek istediklerinizi yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

Bir Cevap Bırak