Online Çevirmenlik Yapmak

10

Tercümanlık okuduysanız ve iş bulamıyorsanız artık internet üzerinden sizde para kazanabileceksiniz. Nasıl mı olacak bu iş? Online olarak internet siteleri üzerinden çeviri yapılması istenen dile çevireceksiniz.  Bu işi sağlayan bir çok mecra bulunmakta. Bu alanlardan birinde işe başlayarak hangi dillerde bilginiz var ise verilen metinleri istenen dillere çevireceksiniz.

Bunun yanında sadece bu alanlarda değil firmaların internet üzerinden tercümanı olabilirsiniz. İnternet üzerinden size yollanan metinleri çevirmeniz gerekecek. Tercümanlık, çevirmenlik okuduysanız ya da farklı dilleri biliyor ve para kazanmak istiyorsanız bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Harika bir iş fırsatı sizleri bekliyor. Ayrıca herhangi bir yaş sınırı yok sadece farklı dilleri bilmeniz gerekiyor.

Dergi ve Gazetelerde Yazarlık Yapmak

İnternet sitelerinde yazarlık ya da editörlük yaparak para kazanabileceğiniz gibi dergilerde veya gazetelerde editörlük yazarlık yaparak da para kazanabilirsiniz. Bu işte en başta yerel veya küçük gazete veya dergilerde başlayacaksınız. Çünkü büyük yerlerin sizi tanınmadan bir anda alma ihtimali çok çok az. Öncelikle küçük yerlerde ücret karşılığında farklı konularda yazılar yazabilirsiniz. Bilim, sağlık, eğitim veya farklı uzman olduğunuz konularda yazılar yazarak para kazanabilirsiniz.

Şehrinizin dergi veya gazetelerinde de çalışarak bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Tabiki sizler için en iyisi olan daha büyük yerlerde çalışmaya başlamak. Çünkü daha büyük yerler daha çok para kazandıracaktır sizlere. Eğer sizinde uzman olduğunuz konular var ise bu işe başlayarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu işte çok kesin bir yaş isteği de bulunmuyor. Daha çok bulunmuyor diyelim bazı yerlerin belli kuralları bulunmakta. Hemen sizde dergi ve gazetelerde editörlük yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum atarak firmalara ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

10 yorum

  1. Bilgisayar üzerinden yapılması oldukça rahat zaten dizi ve film sitelerinin çoğunluğu çevirmen arıyor. Ayrıca editörlük hizmeti veren firmalar var onlarda aramakta güzel bir gelir kapası teşekkürler.

  2. Online olması bir yandanda dil değişkenlerini ortadan kaldırıyor zira ingilizcenin bile 6 farklı kullanımı var

  3. ingilizce bilen ev hanımları için güzel bir iş, hem bebelere bak hem ufak çaplı kazanç sağla. 🙂

  4. instagram takipçi hilesi  

    Birden fazla dil bilenlerin rahatlıkla yapabileceği bir iş gibi duruyor. Dil bilgisine güvenenler deneyebilir.

Bir Cevap Bırak