Şubat Öğretmen Ataması 2016

4

Şubat Öğretmen Ataması Yeni 2016 Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanı, şubat 2016 için açıktan öğretmen ataması hakkında geniş bilgiler verdi. Yeni göreve gelen Milli Eğitim Bakanı, “bu soruya evet demeyi çok isterdim” dedi. Önceki atama programına ilişkili kalınacağını söyledi. Bu bilgiye göre görünüyorki öğretmen atamaları ağustosta yapılacak.

Nabi Avcı: ”Bu soruya ‘evet’ demeyi çok isterdim. Maalesef Şubat ayında böyle bir atama söz konusu olmayacak. Daha önce ilan edilen Ağustos programına sadık kalınacak. Bu sene sınavlar aynı zamanda alan bilgilerini de içerecek. Şubat ayında yapılacak her atama, alan sorularını da içeren sınavlara girecek olan gençlerin kontenjanından düşüleceği anlamına gelir. Bu da kendi içinde haksız uygulama olabilir”

Paylaş.

4 yorum

  1. Birkaç senedir atamalar fena değildi özellikle benim bölümüm için. Bakalım artık yaza doğru yine güzel atama bekliyoruz.

  2. Atama sayılarında yine büyük adaletsizlikler mevcut. Bu konu gerçekten ülkenin kanayan bir yarası haline geldi ve uzun süre de çözülmeyecek gibi görünüyor. Atananlara hayırlı olsun derken atanamayan öğretmenlere sabır dilemekten başka yapacak bişey kalmıyor.

Bir Cevap Bırak