TSK Sözleşmeli Personel Alım İlanı 2016

3

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 3000 Tl maaşla çalışacak olan sözleşmeli personel alımları için duyuru yapmış bulunmaktadır. TSK sözleşmeli eleman ilan başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığının sitesinden yapılmaktadır.

Genelkurmay Başkanlığı, ilanla sözleşmeli er alımını devam ettiriyor. Son alımlara göre, Ağrı ve Hakkari’de görev yapacak sözleşmeli erlerin maaşları 2 bin 900-3 bin lira, diğer illerde görev yapacak sözleşmeli erlerin maaşları ise bin 600-bin 700 lira olacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre sözleşmeli er alımı için 1 Ocak 2016 tarihinde başlayan aday ön başvuruları, halen Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın internet sitesinden alınmaya devam ediliyor.

Bugüne kadar temin edilen sözleşmeli erler Hakkari’de görev yaparken, 2016 yılında Hakkari’ye ilave olarak Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli ve Van’da de görev yapmak üzere sözleşmeli er temin edilecek.

Sözleşmeli erler, Piyade, Bakım, Aşçı, İş Makinesi İşletmeni, Hafif/Ağır Araç Sürücüsü, Elektrik ve Güç Kaynakları Operatörü, Ekmek Pişirici, Sıhhiye Elemanı, Köpek Eğiticisi, Sıhhi Tesisatçı, Kaloriferci, Bilgisayar İşletmeni olarak çalışacak.

Paylaş.

3 yorum

  1. Devlet memurluğu güzel.Buralara atanabilmek daha güzel.Ama kadro kısıtlı,başvuru çok.İnşallah herkesin gönlüne göre olur.

Bir Cevap Bırak