Yurtdışı Çalışma İmkanı İnşaat Sektörü

0

Yaklaşık elli (50) yıl önce Almanya işçi gönderimi ile başlayan yurt dışı işçi emek işçisi seferleri serüvenimiz, günümüzde hızla! büyüyerek devam etmektedir.

Ve artık görüyoruz ki şirket olarak dönemsel işler için yurtdışına eleman ilanları veriliyor.

Bu tarz yurtdışı işlerinin başını da inşaat sektörü çekmektedir. Zaman planlaması yapılan yurtdışı inşaat işlerinde aldıkları ihaleleri gerçekleştirmek için, iş gücü dahil tüm donanımı sağlayarak bu yabancı ülkelere inşaat işi yapmaktadırlar. Aslında bir bakıma gurur verici, bu şekilde tercih edilen olmak.

Ve Türk İnşaat ve Müteahhit Şirketleri yurtdışında büyük projelere imza atarak sektörde kendine ciddi bir yer sağlamak yönünde emin adımlarla yürümektedir.

Bu sektörde yurtdışına inşaat işi yapan inşaat ve müteahhit şirketlerinin ve en çok iş yaptıkları ülkeler ; Rusya, Özbekistan, Kazakistan, Libya, Ukrayna, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Dubai, Katar, Umman, Irak, Bulgaristan gibi ülkeler başı çekmekte.

Ülkemizdeki yurtdışına inşaat işi yapan, inşaat ve müteahhit şirketleri ;RÖNESANS İnşaat, GAMA İnşaat, KOLİN İnşaat, YÜKSEL İnşaat, BAYTUR İnşaat, ENKA İnşaat, CENGİZ İnşaat, STFA İnşaat, GAP (Çalık Grubu) İnşaat, YAPI MERKEZİ İnşaat, MAK-YOL İnşaat, DOĞUŞ İnşaat, SUMMA İnşaat, TEKFEN İnşaat, SOYAK İnşaat, HAZİNEDAROĞLU İnşaat, ALARKO İnşaat, ESER İnşaat, RASEN İnşaat, KAYI İnşaat, AS-KA İnşaat firmalarını başlıca ları arasında sayabiliriz.

Bu firmalara iş başvurusu yapmak isteyen kişiler, firmaların internet üzerinden web sitelerindeki başvuru formlarını doldurarak iş başvurusu yapabilecekleri gibi, ilgili firmaların kendilerine en yakın merkezlerine şahsen başvurarak da iş başvurusunda bulunabilirler ve ilgili pozisyonlara ait bilgi alabilirler.

Paylaş.

Bir Cevap Bırak